איך לפנות מחסן בצורה נכונה?

בלא מעט מחסנים בישראל, התמונה דומה: אנשי הבית פשוט מאחסנים בהם עוד ועוד פריטים עד שהמחסן עולה על גדותיו. כתוצאה מכך, כל ביקור במחסן הופך לחוויה קלאוסטרופובית ולא נעימה, כשאיתור חפצים רלוונטיים בכל הבלאגן הזה הוא משימה קשה עד בלתי אפשרית. במצב הדברים הזה, הפתרון המתבקש הוא פנייה לחברה המספקת את השירות החיוני של פינוי מחסן. כיצד תעשו את זה נכון?

השלבים בדרך להצלחה

פינוי מחסן מוצלח, בין אם הוא מתבצע באופן עצמאי ובין אם על ידי חברה לפינוי דירה (האפשרות המומלצת יותר), צריך להתבסס על מספר שלבים. תחילת התהליך היא במיון ראשוני של החפצים שבמחסן, כאשר לרוב המיון מתבצע על פי הייעוד הבא שלהם – מה שכשלעצמו תלוי בפרמטרים דוגמת המצב הנוכחי של הפריט או הערך שלו. מיון נכון הוא המפתח לפינוי יעיל ומהיר. הפן המעשי של פינוי מחסן מסביר עוד יותר מדוע מומלץ לעשות זאת באמצעות חברה מקצועית. הוצאת החפצים מהמחסן מזכירה מאד במהות שלה מעבר דירה, כאשר החפצים עצמם עלולים להיות גדולים וכבדים (חשבו על רהיטים). מכאן, שיש צורך בציוד שינוע מתקדם שרק החברה המפנה תוכל לספק. את החפצים עצמם ניתן להעביר למספר מקומות, ביניהם:

  • אתרי הטמנת פסולת – חשוב לוודא שאלו הם אתרים מורשים.
  • אתרי מחזור – גם הם חייבים להיות מורשים.
  • עמותות – העברה של הפריטים לנזקקים. ללא תמורה, אך עם הרגשת סיפוק עצומה.
  • חנויות יד שנייה – הערך נקבע על פי שווי הפריט, בהתאם למצבו הנוכחי, לרמת התפקוד שלו וכן הלאה.
  • העברה למכרים –  לחברים או למשפחה.

למה חשוב לשים לב?

כדי שהליך פינוי המחסן יתבצע על פי הספר, חייבים להשקיע מחשבה מסוימת בבחירת הגורם שיבצע יחד אתכם את המשימה. חשוב לוודא שמדובר בחברה בעלת ניסיון רב בפינוי בכלל ובפינוי מחסנים בפרט, כשעליה להחזיק בציוד המאפשר לבצע את השינוע (משאיות, מנופים וכן הלאה) ולצד זה – בכוח אדם מיומן. אסור לשכוח כי לפריטים שמעבירים יש עדיין ערך, רגשי אך גם כלכלי, כך שנזק הנגרם להם במהלך הפינוי הוא מצב ממנו כדאי מאד להימנע. חשוב לראות את הזמינות של החברה וכן את אזורי הפעילות שלה – למשל מבחינת האתרים שהיא יכולה להגיע אליהם על מנת להטמין את הפסולת (אם יש כזו). רצוי להתחשב גם בהיבט הכלכלי של המשימה, כאשר החדשות הטובות הן שלרוב פינוי מחסן באמצעות חברה מקצועית מוצע תמורת עלויות מינימליות. זאת ועוד, בחלק מהמקרים החברה מבצעת אותו ללא תשלום כלל, כאשר בתמורה הציוד המפונה עובר לרשותה.

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

מאמרים נוספים

פינוי בית לתרומה

בתים רבים בישראל מחזיקים בתכולה רבה שאינה שימושית לרוב במתגוררים בהם. בין עם זה הוא הבית הפרטי שלכם או אם מדובר בירושה שקיבלתם מבן משפחה, אם יכולים לבחור להתמודד עם המוצרים בשתי דרכים. האחת להשליך את התכולה לאשפה מבלי להתעסק...

להמשך קריאה +
טיפים להתמודדות עם פינוי אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית היא סוג של הפרעה נפשית מוכרת וידועה בעולם הפסיכולוגיה. ההפרעה הטורדנית והכפייתית גורמת לאדם לאגור חפצים באופן אובססיבי. לרוב, האגרן הכפייתי אוגר חפצים ופריטים חסרי ערך ושימוש כמו עיתונים, בקבוקים, מוצרי חשמל ישנים שאינם תקינים, פסולת וכיוצא באלה....

להמשך קריאה +

מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

חברה לשיווק ופרסום