טיפים להתמודדות עם פינוי אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית היא סוג של הפרעה נפשית מוכרת וידועה בעולם הפסיכולוגיה. ההפרעה הטורדנית והכפייתית גורמת לאדם לאגור חפצים באופן אובססיבי. לרוב, האגרן הכפייתי אוגר חפצים ופריטים חסרי ערך ושימוש כמו עיתונים, בקבוקים, מוצרי חשמל ישנים שאינם תקינים, פסולת וכיוצא באלה. הבעיה עלולה לגרום לסבל רב לבני המשפחה הגרים במחיצת האגרן הכפייתי ולמפגע תברואתי חמור לסביבה הקרובה. ניתן לסייע לאנשים הסובלים מהבעיה באמצעות חברה המציעה שירותי פינוי אגרנות כפייתית, אך עם זאת, יש ללוות את התהליך בתמיכה נפשית לאדם כדי שלא להחמיר את הבעיה וכדי להקל את מצוקתו הנפשית.

איך להתמודד עם אדם הסובל מאגרנות כפייתית?

כדי לסייע לאדם הסובל מאגרנות כפייתית, מומלץ לפנות לשירותי הרווחה או להפנות אותו לגורם מקצועי המתמחה בטיפול בבעיה, כמו פסיכולוגים שתחום התמחותם כולל טיפול בהפרעה מעין זו. בנוסף, מומלץ לנסות לשכנע אותו להזמין יחד חברת פינוי תכולת דירה המציעה שירות יעיל ומהיר לפינוי הפסולת וכל הפריטים חסרי הערך והשימוש שהאדם אוגר. יש מקרים בהם שכנים מתלוננים לעירייה על השכן האוגר פסולת וחפצים חסרי ערך בביתו, משום שנוצר משום כך מפגע ריח ומפגע תברואתי המסכן את בריאותם. במקרים אלה אין מנוס אלא להזמין חברה מקצועית לפינוי הפריטים והפסולת מביתו של האגרן הכפייתי. במקרה כזה, חשוב להוציא את האדם מביתו ולאפשר לצוות החברה לבצע את מלאכתם ביעילות ובמהירות.

לאן מועברים החפצים המפונים?

חשוב לדעת כי חברה אשר יודעת להתמודד עם פינוי אגרנות כפייתית משליכה את כל הפסולת מביתו של האגרן למכולה ייעודית, ובסיום הפינוי החברה לוקחת את המכולת ומשליכה את הפסולת לאתרי אשפה מורשים, לאחר מיון מהיר של החפצים השונים, מאחר שביניהם נמצאים פריטים שניתן למחזר כמו מוצרי נייר (עיתונים, מגזינים, מעטפות וכדומה), בקבוקי פלסטיק, מוצרי זכוכית, מתכות שונות וכיוצא בזה.

כיצד להתמודד עם הבעיה?

אם האגרן הכפייתי אינו סובל מבעיה נפשית חמורה ויכול להישאר בבית, כדאי לאפשר לו לעשות זאת ולבקש ממנו לסייע לחברה שמפנה את החפצים השונים מביתו – כך הוא יוכל לעבור שיקום קל יותר. עם זאת, אין להשליך את החפצים מביתו סתם כך לפח האשפה בחוץ, מאחר שהוא עשוי לקחת את כל הפריטים שהושלכו חזרה לביתו.

בשלבים מוקדמים של הבעיה אפשר להזמין אלטעזאכן העובר בשכונה כדי לפנות מוצרי חשמל ישנים ורהיטים משומשים וחסרי שימוש מביתו של האגרן הכפייתי מה שלא יתן פתרון לבעיה. אם האגרן אוגר עוד ועוד פריטים, אין מנוס אלא להזמין חברת פינוי דירות המתמחה בנושא, ומסייעת לאגרן הכפייתי ולבני משפחתו להתמודד עם הבעיה. לאחר הפינוי, החברה מבצעת ניקיון יסודי הכולל גם חיטוי, ובמידת הצורך גם הדברה.

צריכים סיוע בפינוי אגרנות כפייתית?

צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 054-6685775 ונשמח לסייע!

 

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

מהן הסיבות לאגרנות כפייתית?

 

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

מאמרים נוספים

נקודות חשובות בפינוי משרדים

פינוי משרדים הוא שירות מצוין בכמה מקרים, אם זה בתהליך מעבר משרד, בכניסה למשרד חדש ובו רהיטים ישנים, בתהליך שיפוץ המשרד או במקרה שרוכשים משרד מכונס נכסים ובו ציוד רב שיש לפנות. מובן שלא ניתן להיכנס למשרד שבו יש ציוד...

להמשך קריאה +
אגרנות כפייתית מהי?

אגרנות כפייתית ידועה בעולם כתת הפרעה. היא ידועה כהפרעה נפשית המלווה בלא מעט קשיים וסבל עבור אנשים הסובלים מבעיות האגרנות. עקב האגרנות, האגרנים הופכים להיות מסוגרים, מכונסים בתוך עצמם ובודדים. הם מבודדים את עצמם מהחברה ואפילו מהקרובים אליהם .הם סוגרים...

להמשך קריאה +
שרשרת של דורות

בחלק גדול מהבתים בהם אנו מבצעים פינויים אנו זוכים לשמוע סיפורים נהדרים אודות חייהם של אנשים. בחלק מהפעמים, זה בצירוף בקשה למצוא להם פריט מסויים שהיה שייך למשפחתם, ואינם מוצאים אותו בתוך כל הבאלגן. בפעמים האחרות, זה כי בא להם...

להמשך קריאה +

מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

חברה לשיווק ופרסום