צרו קשר
ּ

שמירה נכונה על איכות הסביבה בעזרת פינוי תכולת הדירה

בכל הנוגע לביתנו, המונח “כל המוסיף גורע” נכון במיוחד. בהרבה מאד מקרים, אנשים צוברים עוד ועוד חפצים אשר הם לא זקוקים להם כלל. מעבר לאי הסדר שנוצר בחדרי הבית, אותה אובססיה לאגרנות או אספנות “כפייתית” של חפצים היא מפגע בטיחותי ואקולוגי. במקרה כזה, יש צורך בפינוי יעיל של תכולת הדירה, רצוי באמצעות חברה שמתמחה בכך, תוך כדי שמירה על איכות הסביבה.

פריטים, מזיקים ומה שביניהם

כאשר אדם מחזיק ביותר מדי פריטים בבית שלו, הוא עלול לפגוע גם בעצמו וגם בסביבה. הסיכון הראשון הוא שעודף חפצים, בייחוד כאלה שלא נעשה בהם שימוש כלל, הם כר פורה לאבק, ללכלוך ולמזיקים מסוגים שונים. רהיטי עץ שלא עוברים ניקיון ותחזוקה באופן תדיר, לדוגמה, עלולים למשוך טרמיטים ותולעי עץ. זה לא מפתיע שבתים בהם קיים עומס של חפצים, רהיטים ופריטים שאין להם שימוש יהיו כמעט תמיד נקיים פחות. באמצעות פינוי נכון של תכולת הדירה, אפשר לשפר את המצב התברואתי בצורה משמעותית. הוצאת החפצים שאין להם שימוש מחוץ לבית, הופכת את משימת התחזוקה והניקיון של הבית לפשוטה הרבה יותר באופן שוטף.

לכל חפץ עשוי להיות שימוש משלו

כאשר הבית עמוס בפריטים שאין בהם שימוש, ייתכן מאד שאנשי הבית יהיו מעוניינים להשליך אותם לאשפה. זה לא כזה פשוט. דבר ראשון, בהרבה מאד מקרים החפצים הם גדולים וכבדים, כך שאי אפשר להוציא אותם מהבית באופן עצמאי. בהמשך לכך, התקנות הנוכחיות של הרשויות המקומיות אוסרות על הצבת חפצים גדולים במקומות שאינם מיועדים לכך, כולל חדר האשפה או אפילו ברחוב עצמו. העוברים על החוק צפויים לקנסות כספיים משמעותיים. באמצעות פינוי דירה אפשר לקבוע ייעוד חדש של כל פריט, על פי המצב הנוכחי שלו, חומרי הגלם מהם הוא עשוי וכן הלאה. אם מדובר בחומרים שאינם מתכלים, לרבות מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, השלכה שלהם במקומות שאינם מיועדים לכך תגרום לנזק מצטבר לסביבה במשך שנים (למשל, זיהום הקרקע ומקורות המים). הפינוי מאפשר לקבוע מה עושים עם כל חפץ, כשאפשרויות מקובלות הן אקולוגיות במהותן: העברה של הפריטים לאתרי המיחזור, למשל.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ