ההבדלים בין פינוי דירה להובלת דירה

הצורך להעביר מהבית הרבה מאד פריטים מאפיין משפחות רבות בישראל. הבעיה היא שבקרב לא מעט אנשים נוצרת תחושת בלבול בכל הנוגע לאופנים בהם ניתן לעשות סדר באותם פריטים. האבחנה העיקרית שיש לעשות היא בין פינוי דירה לבין הובלת דירה, כאשר כל אחת מהפעולות האלה נראות דומה על הנייר – אך כוללות בתוכן מספר הבדלים מהותיים בפועל.

מה בין הובלה לפינוי?

ההבדל העיקרי בין פינוי דירה לבין הובלת דירה הוא הייעוד שנקבע עבור הפריטים. הובלת דירה, כידוע, היא פעולה שמטרתה לשנע את הפריטים (רהיטים, מוצרי חשמל, חפצי נוי) מכתובת אחת לשנייה, תוך נקודת הנחה שהמשפחה מעוניינת להשתמש בהם גם בדירה החדשה. במקרה של פינוי דירה, לעומת זאת, הרי שמדובר הוא בחפצים שאין בהם צורך עוד. השימוש הוא ברכבי הובלה אמנם, אך הייעוד של הרכבים שונה בתכלית – אלו יכולים להיות אתרי ההטמנה והמחזור, גורם או חנות אליהם מוכרים את החפצים או אפילו עמותה לה מוסרים אותם כתרומה. בעוד שהסיבה העיקרית לביצוע מעבר דירה ברורה, במקרה של פינוי דירה, מדובר על מספר תרחישים אפשריים: יכולות להיות אלה דירות אשר פשוט הצטברו בהן חפצים בכמות מסחרית (מה שידוע בתור "אגרנות כפייתית"), במהלך השנים, מה שיוצר בלאגן ומקשה על החיים בדירה. במקרה של פינוי ירושה, יהיו אלה חפצים שהותיר אחריו האדם המנוח, אך אין בהם צורך עוד. פינוי עשוי להידרש לפני שמוכרים אותה, לאחר הליך שיפוצים או אחרי שהדירה סבלה מנזק שהביא לכך שחפצים שונים בה הפכו לבלתי שמישים בעליל – שריפה, שיטפון וכן הלאה.

ההיבט הכלכלי

שוני נוסף בין הובלה לפינוי דירה נוגע לתג המחיר הכרוך בכך. הובלת דירה מצריכה תשלום שנע בין כמה מאות לאלפי שקלים, וזאת על פי המרחק שבין היעדים, מספר הפריטים ומשקלם, מורכבות ההובלה (הובלות המצריכות מנוף יהיו כמובן יקרות יותר) ועוד. טווח המחירים בתחום רחב מאד, עם הבדלים דרסטיים בין החברות השונות. פינוי דירה, לעומת זאת, משנה את המשוואה הכלכלית בצורה משמעותית, לטובתם של אלה הזקוקים לשירות. למעשה, במקרים רבים, פינוי הדירה נעשה בחינם, ללא תשלום כלל וכלל. בתמורה, לוקחת לעצמה החברה המבצעת את הפינוי את התכולה ויכולה להשתמש בהם לרצונה. יש להדגיש כי שירות חיוני שמעניקות חברות הפועלות בתחום הוא הערכת שווי התכולה, על פי סוגה ומצבם של הפריטים בפועל, סיוע שהופך את ההחלטה על הייעוד הספציפי של כל חפץ לפשוטה מעט יותר.

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

מאמרים נוספים

פינוי עזבונות דירה

רכוש עזוב הוא נחלתם של כל מי שקיבל בעברו ירושה מבן משפחה אהוב שנפטר. על מנת שתוכלו לטפל בירושה שקיבלתם יהיה עליכם לפנות אל חברת פינוי עזבונות דירה. לעיתים העיזבון לא מהווה רכוש מוחלט של אף אחד מבני המשפחה או...

להמשך קריאה +
פינוי דירת אגרנים

כל מי שהכיר בעבר אדם חולה יודע כי מדובר באדם שדורש טיפול צמוד וקבוע. כך הם פני הדברים גם כאשר מתמודדים עם תופעת האגרנות. הסובלים מאגרנים מציגים תסמינים אובססיביים קומפולסיביים ואוגרים כמויות בלתי נגמרות של חפצים בין קירות ביתם ובסביבתם...

להמשך קריאה +

מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

חברה לשיווק ופרסום