הערכת שווי תכולת דירה

הערכת שווי דירה הינו תהליך מוכר וידוע לכל בעל נכס אשר מאפשר לכם לכמת את כל החפצים השייכים לבית שלכם. מכשירי חשמל, רהיטים וכל חפץ בעל ערך שמהווה חלק מהדירה שלכם יכול להיות רלוונטי לתהליך זה. ההערכה הסופית מתבססת על שווי ממוצע של כל פריט ועל פריטים ייחודיים לכם כמו תכשיטים, ירושות ורהיטי ענתיקה למיניהם. ישנן כמה סיבות לביצוע הערכת שווי לתכולת דירות כשהמוכרת שבהן היא לצורך ביטוח הדירה. רק איש מקצוע מוסמך, שמאי, ראשי לערוך את הבדיקה ולהעניק לכם את הדו"ח המפורט.

למה צריך לבצע הערכת שווי תכולת דירה?

את הערכת תכולת דירה מבצעים בעלי הדירות או השוכרים לטובת כמה מטרות. בניהן ניתן להבחין בכמה שימושים בולטים:

 1. מכירת תכולה – לצורך הערכת מחיר מדויקת ככל הניתן. כך תוכלו למכור את התכולה במחיר הראוי לה ביותר מבלי להפסיד כספים.
 2. ביטוח דירה – ביטוח הדירה דורש לראות את פירוט התכולה ואת הערכת השווי על מנת להגיש לכם הצעת מחיר ולבטח אתכם לקראת מצבים שאינם צפויים.
 3. משכנתא – בעת לקיחת המשכנתא, אתם נדרשים לפרט את תכולת הדירה על מנת לשוות את ערך הנכס המלא לגוף המלווה.

לאחר ההערכה, אתם יכולים לפנות עם דו"ח מסודר לכל גורם ולבצע פעולות שיבטיחו את המשך ההנאה שלכם מהנכסים שצברתם. בין אם אתם שומרים אותם לעצמכם ובין אם אתם רוצים למכור אותם.

איך נראה תהליך הערכת שווי תכולת דירה?

תהליך הערכת שווי תכולת הדירה מתחיל במפגש עם שמאי אשר מסייר בדירה ומתעד את כל חפצי הערך הנמצאים בה. מטלוויזיות, מוצרי מטבח, תכשיטים ואפילו תמונות, השמאי רושם לעצמו את כל הפרטים. לאחר מכן הוא שלוח לכם את ההערכה הממוצעת של שווי כל פריט בנפרד ושל כל התכולה גם יחד. כך אתם מחזיקים בדו"ח ברור שיכול להוות אסמכתא לכל דורש. זו פעולה פעוטה בעל משמעות כבירה על חייכם כבעלי נכסים ואתם חייבים לערוך בדיקה כזו על מנת להתמודד עם בעיות עתידיות בצורה תקינה.

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

  מאמרים נוספים

  גזור ושמור – טיפים חשובים לפינוי תכולת דירה

  ישנם מקרים רבים בהם פינוי דירה הופך לצורך מהותי, והאפשרות לפנות לחברה מקצועית שמבצעת את התהליך הופכת להיות חשובה ובעלת יתרונות רבים. במקרים כמו דירה ישנה ומלאת תכולה שנתקבלה בירושה, פינוי תכולת דירה של אגרן כפייתי, מעבר של ההורים אל...

  להמשך קריאה +
  שמירה נכונה על איכות הסביבה בעזרת פינוי תכולת הדירה

  בכל הנוגע לביתנו, המונח "כל המוסיף גורע" נכון במיוחד. בהרבה מאד מקרים, אנשים צוברים עוד ועוד חפצים אשר הם לא זקוקים להם כלל. מעבר לאי הסדר שנוצר בחדרי הבית, אותה אובססיה לאגרנות או אספנות "כפייתית" של חפצים היא מפגע בטיחותי...

  להמשך קריאה +

  מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

  השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

   חברה לשיווק ופרסום