טיפים להתמודדות עם פינוי אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית היא סוג של הפרעה נפשית מוכרת וידועה בעולם הפסיכולוגיה. ההפרעה הטורדנית והכפייתית גורמת לאדם לאגור חפצים באופן אובססיבי. לרוב, האגרן הכפייתי אוגר חפצים ופריטים חסרי ערך ושימוש כמו עיתונים, בקבוקים, מוצרי חשמל ישנים שאינם תקינים, פסולת וכיוצא באלה. הבעיה עלולה לגרום לסבל רב לבני המשפחה הגרים במחיצת האגרן הכפייתי ולמפגע תברואתי חמור לסביבה הקרובה. ניתן לסייע לאנשים הסובלים מהבעיה באמצעות חברה המציעה שירותי פינוי אגרנות כפייתית, אך עם זאת, יש ללוות את התהליך בתמיכה נפשית לאדם כדי שלא להחמיר את הבעיה וכדי להקל את מצוקתו הנפשית.

איך להתמודד עם אדם הסובל מאגרנות כפייתית?

כדי לסייע לאדם הסובל מאגרנות כפייתית, מומלץ לפנות לשירותי הרווחה או להפנות אותו לגורם מקצועי המתמחה בטיפול בבעיה, כמו פסיכולוגים שתחום התמחותם כולל טיפול בהפרעה מעין זו. בנוסף, מומלץ לנסות לשכנע אותו להזמין יחד חברת פינוי תכולת דירה המציעה שירות יעיל ומהיר לפינוי הפסולת וכל הפריטים חסרי הערך והשימוש שהאדם אוגר. יש מקרים בהם שכנים מתלוננים לעירייה על השכן האוגר פסולת וחפצים חסרי ערך בביתו, משום שנוצר משום כך מפגע ריח ומפגע תברואתי המסכן את בריאותם. במקרים אלה אין מנוס אלא להזמין חברה מקצועית לפינוי הפריטים והפסולת מביתו של האגרן הכפייתי. במקרה כזה, חשוב להוציא את האדם מביתו ולאפשר לצוות החברה לבצע את מלאכתם ביעילות ובמהירות.

לאן מועברים החפצים המפונים?

חשוב לדעת כי חברה אשר יודעת להתמודד עם פינוי אגרנות כפייתית משליכה את כל הפסולת מביתו של האגרן למכולה ייעודית, ובסיום הפינוי החברה לוקחת את המכולת ומשליכה את הפסולת לאתרי אשפה מורשים, לאחר מיון מהיר של החפצים השונים, מאחר שביניהם נמצאים פריטים שניתן למחזר כמו מוצרי נייר (עיתונים, מגזינים, מעטפות וכדומה), בקבוקי פלסטיק, מוצרי זכוכית, מתכות שונות וכיוצא בזה.

כיצד להתמודד עם הבעיה?

אם האגרן הכפייתי אינו סובל מבעיה נפשית חמורה ויכול להישאר בבית, כדאי לאפשר לו לעשות זאת ולבקש ממנו לסייע לחברה שמפנה את החפצים השונים מביתו – כך הוא יוכל לעבור שיקום קל יותר. עם זאת, אין להשליך את החפצים מביתו סתם כך לפח האשפה בחוץ, מאחר שהוא עשוי לקחת את כל הפריטים שהושלכו חזרה לביתו.

בשלבים מוקדמים של הבעיה אפשר להזמין אלטעזאכן העובר בשכונה כדי לפנות מוצרי חשמל ישנים ורהיטים משומשים וחסרי שימוש מביתו של האגרן הכפייתי מה שלא יתן פתרון לבעיה. אם האגרן אוגר עוד ועוד פריטים, אין מנוס אלא להזמין חברת פינוי דירות המתמחה בנושא, ומסייעת לאגרן הכפייתי ולבני משפחתו להתמודד עם הבעיה. לאחר הפינוי, החברה מבצעת ניקיון יסודי הכולל גם חיטוי, ובמידת הצורך גם הדברה.

צריכים סיוע בפינוי אגרנות כפייתית?

צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 054-3272461 ונשמח לסייע!

 

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

מהן הסיבות לאגרנות כפייתית?

 

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

מאמרים נוספים

לא רק פינוי דירה – הטיפים שישדרגו את איכות חייכם בבית

זה לא סוד שאיכות החיים בעולם כולו, ובישראל בפרט, עלתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות. ובכל זאת, אתם בוחנים את החיים שלכם ומבינים שיש הרבה מקום לשיפור – בעיקר בכל הנוגע למקום בו אתם מתגוררים. יש דברים "קטנים" שעלולים להפריע לכם...

להמשך קריאה +
שלושת כללי הזהב לפינוי דירה

כיום, ישנן חברות המבצעות שירותי הובלה והמעניקות גם מניפה רחבה של שירותים אחרים. לצד שירותי אריזת הדירה או הובלות המתבצעות עם מנוף, ישנו שירות נוסף שלא כולם מודעים אליו ולא הספיקו להיחשף אליו: פינוי דירה. כדרך העולם, ישנם מקרים בהם...

להמשך קריאה +
פינוי כלים, בגדים וכל התכולה הפנימית

מה זה בעצם אומר? יכולים להיות מצבים שונים בהם רוצים להיפטר מהתכולה הפנימית של הבית , אחד מהם זה עקב עזבון או ירושה בה ירשתם דירה המכילה בתוכה תכולה שלמה ואתם רוצים להוציא את הדירה להשכרה עם הרהיטים ומוצרי החשמל, למכור...

להמשך קריאה +

מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

חברה לשיווק ופרסום