פטירה של דייר – מה עושים עם התכולה?

מה עושים עם תכולת דירה של אדם שנפטר? זו אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנשים שואלים כאשר משימה כה רגישה זו עומדת על הפרק. מה עושים עם תכולת הדירה? במאמר הבא ריכזנו עבורכם את כל המידע שצריך במקרים אלו. 

קודם כל, תמיד יהיה ניתן לתרום את תכולת דירתו של נפטר לצדקה. אם אינך בטוח היכן לתרום, ישנו שירות שנקרא פינוי דירות נפטרים בחינם. בחלק מהמקרים (תלוי בסוג החפצים והציוד), חברת פינוי עשויה אפילו לשלם לכם כסף על הציוד (וגם לפנות אותו כמובן). התשובה לפתרון התכולה, משתנה בהתאם למקום מגוריכם, אך לרוב מדובר בתהליך הכולל מנהל עיזבון כלשהוא. מנהל העיזבון עשוי להיות קרוב משפחה, שכן קרוב, קולגה מהעבודה ועוד.

האם יש מנהל עיזבון? האם צריך אחד כדי לפנות את התכולה?

כאשר אדם נפטר, החפצים שלו נשארים בדרך כלל בחזקת מנהל העיזבון שלו או בחזקת מישהו אחר. כחלק מתהליך זה, חשוב שהאחראי על הציוד יידע מה צריך לקרות עם הפריטים הללו. אם אין לאדם המנוח מנהל עיזבון, כדאי לשוחח עם בני משפחה או חברים. 

הם עשויים להכיר את הנפטר, ויהיה אפשר לשאול אותם אם הם רוצים להיקרא כמנהל עיזבון ולקבל גישה לחפצים אלו. וכאשר מנהל העיזבון לוקח את האחריות על כתפיו, הוא צריך לחשוב מה כדאי לעשות עם תכולת הדירה? האם למכור אותה, לתרום אותה או להשאיר אותה ללא פשוט בדירה?

מה חשוב לדעת על פינוי תכולה לאחר פטירה? 

חשוב לדעת, פינוי דירות נפטרים הוא שירות שניתן לעיתים בחינם. לא פעם, יש ציוד בדירה שאף אחד לא מעוניין לקחת עליו בעלות. לפעמים זה יהיה בגלל קשיים רגשיים, בפעמים אחרות פשוט לא יהיה עניין בחפצים והציוד. 

במקרים אלו, פנו לחברת פינוי דירות נפטרים וקבלו הצעה ממנה. מעבר לכך שלפעמים השירות יינתן בחינם, בפעמים אחרות יכול להיות שתקבלו גם תשלום סמלי על הציוד. בסופו של דבר, הפתרון יהיה תלויה בכוונותיך. זה תלוי גם מה הכוונות העתידיות לגבי רכושו של הנפטר, והאם קיים ערך סנטימנטלי או לא.

מקום מנוחתו האחרון של המנוח – לכבד ולהתאזר בסובלנות

כאשר אדם נפטר, הדירה בה התגורר הופכת למקום מנוחתו האחרון. לעיתים עשוי להיות קשה לבני המשפחה שנותרו בחיים להחליט מה לעשות עם תכולת דירת קרוביהם שנפטרו. כשחברת פינוי הדירות מגיעה כדי לפנות את הנכס, היא עושה זאת במלוא הסובלנות והאדיבות. 

אם תוך כדי התהליך אתם שמים לב שיש בבית ציוד שאתם מעוניינים לשמור, אתם פשוט מעדכנים את הצוות המפנה בכך. כמו כן, יש אנשים שרוצים שהחפצים של הנפטר ייתרמו או ימוחזרו, בעוד שאחרים עשויים לרצות שהם יישמרו רק כתזכורת ליקירם.

מה אפשר, ומה לא לעשות עם ציוד הנפטר

כאשר בן משפחה חלילה נפטר, חשוב שתהיה הבנה מה אפשר ומה לא לעשות עם החפצים של האדם המנוח. אם עדיין לא גיבשתם תוכנית פעולה, קחו את הזמן ופנו לסיוע מקצועי רק כשתהיו מוכנים לכך. 

חשוב לדעת, תכולת הדירה של אדם שנפטר עשויה להשתנות. חלק מהדברים יקרי ערך וצריך להכניס אותם לאחסון לעיתים, בעוד שאחרים ניתן למסור או למכור. בשורה התחתונה, חשוב להכיר את השלבים שעליכם לבצע על מנת לפנות את תכולת הדירה של נפטר.

פינוי חפצי אדם שנפטר, בחינם – במה זה כרוך?

אם אתם מעוניינים לקבל שירות של פינוי דירת נפטר בחינם, כדאי לדעת שהשירות כרוך בוויתור על הציוד שלכם בדרך כלל. בתמורה לפינוי, לסבלות ולהובלה של הציוד, חברת הפינוי מוכרת את הציוד שלכם לסוחרי ציוד יד שנייה, מוכרת את הציוד לברזל, מחזור ועוד. 

במקרים מסוימים, חברת הפינוי עשויה אפילו לשלם לכם תשלום סמלי על הפינוי של התכולה של הנכס. אם התהליך קשה לכם רגשית, או שמא אין לכם עניין בתכולת הנכס, הרימו טלפון לצוות מקצועי שיגיע ויבצע את המשימה בסובלנות ותוך גילוי רגישות גבוהה.

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

  בלוג פינוי דירות נוספים

  פעולות מקדימות לפינוי דירה

  לפני היציאה מהדירה הנוכחית, ישנם כמה צעדים מקדימים שכדאי לנקוט כדי שתהליך הפינוי יעבור בצורה חלקה. שמעתם פעם על פינוי דירה בחינם? יותר מזה, יצא לכם לשמוע על חברת פינוי דירות שמשלמת לכם כסף ומפנה את הדירה? הנה כל המידע...

  להמשך קריאה +
  סוגי פינוי תכולת דירה

  כמו שאמרנו במאמר הקודם קיימים 3 סוגי פינויים. פינוי ראשון קניית תכולת דירה – קניית תכולת דירה מתבצעת כאשר ישנם חפצים בעלי ערך ושכירים עבורנו בתכולה. קניית תכולת דירה מתבצעת לעיתים גם אם אין פריטים שהם בעלי ערך וישנם בבית חפצים קטנים...

  להמשך קריאה +
  לא רק פינוי דירה – הטיפים שישדרגו את איכות חייכם בבית

  זה לא סוד שאיכות החיים בעולם כולו, ובישראל בפרט, עלתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות. ובכל זאת, אתם בוחנים את החיים שלכם ומבינים שיש הרבה מקום לשיפור – בעיקר בכל הנוגע למקום בו אתם מתגוררים. יש דברים "קטנים" שעלולים להפריע לכם...

  להמשך קריאה +

  מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

  השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

   חברה לשיווק ופרסום