פינוי אגרנות כפייתית – שמות לחולדות

יום עבודה רגיל הטלפון מצלצל על הקו אישה עם קול מאוד נחמד אך גם חסר אונים, היא מציגה את עצמה :"היי אני אורית ממרכז הארץ , אמי מתגוררת בקיבוץ בצפון היא אגרנית כפייתית של הכול, אני לא כל כך יודעת מה יש בתוך הדירה שלה וכמה היא הצליחה לאגור בשנה האחרונה ,פינינו את בית אמי לפני שנה ע"י חברה פינוי אחרת לא היינו מרוצים מתהליך העבודה וגם לא מהתוצאה הסופית לכן לא חזרנו אליהם בשנית.

אני כמעט ולא הולכת לבקר את אמי ולא ומביאה עמי את ילדיי כי אני מפחדת מבחינה בריאותית – אמי סובלת מאגרנות כפייתית. בפעם הקודמת שפינו את הדירה הבנתי שגם במקלחת היא אגרה, המקלחת הייתה עמוסה עד לתקרה ולכן היא לא התקלחה מעל לשנה אני מתארת לעצמי שזה חזר על עצמו גם עכשיו.

שאלתי את אורית כיצד היא יודעת שדירת אמה זקוקה שוב לפינוי, היא אמרה שוועד הקיבוץ התקשר להגיד לה שאמה שוב אוגרת, שאין לה הרבה מידע למתרחש שם עכשיו אבל היא תשמח לקשר אותנו עם יושבת ראש הועד בקיבוץ לקבלת פרטים, נענו בחיוב וכך הגענו לאיריס .

התקשרתי לאיריס והתחלנו לשוחח היא הייתה נשמעת על סף ייאוש וביקשה שנגיע בהקדם, איריס סיפרה לי על הצוות שהיה שנה קודם ועל עוגמת הנפש אשר נגרמה להם ומקווה שהפעם בחרה נכון. אצלנו בהקדם אומר שכבר למחרת בבוקר הגענו לקיבוץ בצפון (לא אזכיר את שמו מתוך שמירה על פרטיות הקיבוץ), הגענו עם הצוות שלנו וכל הציוד הדרוש לטיפול באגרנות כפייתית, טרם הגעתנו לקיבוץ בשיחת הטלפון עם איריס עדכנתי אותה כי פינוי מסוג זה יכול לקחת עד 3 ימים, איריס מבלי לחשוב הציעה לנו חדר אורחים בקיבוץ ללא תשלום.

הגענו לקיבוץ פגשנו את איריס המדהימה אשר נתנה לנו הכנה קטנה לפי הגעתנו לדירה.

איריס: " לפני כשנה גילנו שיפה אוספת פסולת מפחי אשפה בקיבוץ ומכניסה את זה לביתה עקב חשש לנזק תברואתי דיברנו עם ביתה אורית ואמרנו לה שתגיע הנה לדבר עם אמה לפנות את החפצים מביתה,יפה לא הסכימה בשום פנים ואופן המאבק עמה היה ארוך ומתיש, כשתראו את יפה היא תצליח לבלבל אתכם אל תתנו לה לשטות בכם אומרת איריס ,אני כמובן סקרן להמשיך לשמוע על המאבק ואיך לבסוף הצליחו לפנות לה את הדירה כי זהו תהליך מאוד לא קל.

אני:"כיצד התנהל המאבק? מה היה? "

איריס:" מגחכת אוי מה שאנחנו עברנו..הגיעה אורית מהמרכז הזדעזעה לראות שכך נראה הבית של אמה אין אפשרות להתהלך בתוך הדירה הכול מלא אין שום דרך להגיע אל החלונות לפתוח אותם בשביל לאוורר את הדירה,הסירחון בפנים בלתי נסבל. לא ניתן להעלות על דעת מה הלך בביתה של יפה .

"אנחנו קיבוץ קטן לכן השמועות כאן מתפשטות דיי מהר , במיוחד שמדובר בבעיה גדולה כמו זו באחד מן הימים ניגשה אלי המוכרת במכולת הקיבוץ ואמרה לי שיפה מגיעה פעם בשבוע וממלאה עגלות גדולות בכמויות של אוכל וכי הייתה בטוחה שיפה קונה זאת לביתה אורית או לתרומה ולא חשדה שמשהו אחר מסתתר מאחור.

בנוסף, בתוך הדירה התגלתה כמות ענקית של משחקים חדשים ומגבות וכלי מטבח יפה הייתה נוסעת לעיר במונית קונה דברים וחוזרת להניח אותם בבית, אורית ראתה שמצבה של אמא לא טוב היא קונה בכפייתיות ולאחר תקופה בעל כורחה של יפה הכול מפונה לפסולת ,ולכן ניסתה לקחת לה את האפוטרופוס על הכסף כך לא תוכל יפה לקנות כמויות עצומות ולאגור בביתה שאם הזמן הכול פשוט נהרס מרטיבות מאבק מעש ג'וקים חולדות ועכברים,אורית לקחה את יפה לפסיכיאטרים הכי טובים בארץ על מנת להוכיח שהיא אינה כשירה לשלוט בכספיה וכי היא מבזבזת כסף ללא הכרה אשר מושלך לפח ."

איריס נאנחת:" אורית לקחה את יפה ל3 פסיכיאטרים יפה יצא כשירה לחלוטין ולכן בידי אורית לא היה מה לעשות ,היא אמרה לאמה שהיא וילדיה לא יבואו לבקר אותה יותר וגם היא לא תבוא אליהם אם היא לא תפסיק עם האגרנות ,שזה מזיק בריאותי ,גופני ונפשי, והיא לא תיתן לה ככה להתראות עם נכדיה".כך עברה לה שנה אורית ואמה לא התראו ויפה שוב המשיכה לקנות ולאגור לא היה מי שיפקח או ינסה לעצור את זה .

אני :"כיצד הבנתם שיפה אוגרת שוב בזמן כל כך קצר הרי עברה רק שנה "

איריס:" חשבונות של כל האנשים בקיבוץ מגיעים לאותו המקום ומחולקים על ידנו , ראינו שבמהלך חודשי יוני יולי אוגוסט מונה החשמל של יפה עומד על 0, זאת אומרת שהיא נמצאת בבית בלי חשמל, לתומנו חשבנו שאולי יש בעיה בארון החשמל שלה ושהיא מתביישת לבקש עזרה, איש התחזוקה הלך לביתה של יפה ומשנפתחה דלת ביתה הוא הזדעזע לגלות את הבית עמוס שוב, החלונות סגורים ומוגפים הבית חשוך לגמרי גם כשאור יום בחוץ, יפה פשוט הורידה את כל הכפתורים בארון חשמל במכוון גם המקרר לא עבד היא חיה בחושך, איש התחזוקה הגיע אלינו לדווח על כך".

"הגענו לביתה של יפה וראינו שהכן התופעה חזרה , התקשרנו לאורית שהייתה המומה, מאוכזבת, וכואבת , אבל ידיה כבולות אין דבר שהיא יכולה לעשות שלא ניסתה, פנינו לאיש התחזוקה בקיבוץ שיכנס לביתה של יפה ויבדוק אם זה יכול לגרום נזק לשכניה ומה מצב האגרנות, ובאם כן שיוציא צו לפינוי הדירה וכך היה איש התחזוקה הכן גילה שהשכנים הקרובים אליה יכולים לסבול ממזיקים ויש לפנות זאת בהקדם. פנינו ליפה הראנו לה את הצו בידנו ודיברנו איתה גלויות שהמצב אינו יכול להמשך כך , חייב לפנות את הדירה בהקדם."

"ליד יפה מתגוררים זוג צעיר עם תינוק ובדירתה יש עכברים וחולדות לכן הנזק הוא לא רק לעצמה אלא גם לסובבים אותה וכאשר זה מסכן את הציבור ניתן לקבל צו לפינוי התכולה."

ניגשתי ליפה ודברנו בנעימות:" יפה הדבר מסכן את שכנייך לכן זה מחייב בפינוי התכולה אנחנו רוצים את שיתוף הפעולה שלך ולא לעבוד נגדך תאמרי לנו מהם הדברים היקרים והחשובים לך שנניח בצד וביחד נפטר מיתר הדברים ,יפה הסכימה הוצאנו אותה מהדירה נתנו לה מגורים זמניים בבית אבות שבקיבוץ , שם בשכנועים ומניפולציות הצלחנו לגרום לה להתקלח לאחר שנה".

"יפה הייתה קמה כל בוקר בוחרת בגדים מהארון מתלבשת מרטיבה קצת את שיערה מסרקת אותו שמה בושם ויוצאת לחדר האוכל כאילו הרגע סיימה מקלחת אבל הריח אמר אחרת".

אני מסתכל על איריס שומע את הסיפור ונפעם כל אגרן הוא איש מיוחד בפני עצמו עולם שלם חבוי בראשו עולם שאנחנו לא יכולים להיכנס אליו ולהבין אותו,אני סקרן לדעת מיהי יפה .

איריס לוקחת אותנו אל ביתה של יפה ואומרת:" שהפסיכיאטר המליץ שיפה לא תהיה נוכחת בזמן הפינוי לכן עשינו רשימה קודם לדברים בסיסיים שיישארו בבית כמו סלון מקרר וכו , וידאתי שיפה לא תהיה פה היום כי אם היא תהיה פה זה יקשה על התהליך עברנו את זה כבר בשנה הקודמת ".

הגענו אל ביתה של יפה, איריס נותנת לנו את המפתח ואומרת שהיא מעדיפה לא להיכנס איתנו פנימה, שמנו מסכות על הפנים,כיסוי ראש,ומגפיים ארוכות, ונכנסו לדירה ראינו במה מדובר יצאנו החוצה ואמרנו לאיריס שתהיה רגועה אנחנו נשאיר לה את הדירה ריקה ונקייה.

התחלנו את העבודה באותו הרגע, ואז הגיעה יפה היא באמת אישה אינטליגנטית ומשכילה שמצליחה לבלבל אותך.

כל פריט שהוצאנו מביתה היא לקחה אותו בידה והניחה בצד בטענה שאת זה היא צריכה , איריס הגיעה שוב למקום להביא לנו שתייה קרה וראתה את יפה עורמת לה בצד את כל הפירטים שיוצאים מין הדירה ואז שוב החל המאבק הפסיכולוגי עם יפה שהיא אינה זקוקה לפריטים האלה על חלקם הסכימה לוותר ועל רובם לא ,לכן את החלק השני פשוט הגיע צוות הקיבוץ ופינה בלילה כשיפה אינה נוכחת ורואה .

התקדמות בפינוי

ביום הראשון הגענו להישג מעולה רוקנו את סלון הבית וחדר השינה כעת נשאר לנו חדר שינה נוסף מקלחת שירותים והמטבח, הצוות שלנו מהיר וחרוץ העבודה תסתיים לה כבר מחר אמרתי לאיריס בחיוך בלי לדעת מה מסתתר בפנים.

למחרת הגענו לדירה יוסי ושלום התחילו עם מטבח הבית, לאחר שפינו את החפצים אשר היו מהרצפה עד לתקרה נותר לפנות את תוכן המטבח אז מתחילות להישמע צרחות על גבי צרחות של יצורים קטנים רצתי אליהם לראות במה מדובר כל הסירים בארונות מטבח היו מלאים בגורונים של חולדות עשרות בלתי ניתן לתפיסה הכמות שהייתה שם אמרתי להם שיעזבו את זה כרגע נסגור את הארונות הרמטי ונפתור את הבעיה אחר כך , בואו נתחיל עם המקלחת במקלחת גילנו את פתחי הביוב פתוחים, יפה פתחה עבור החולדות והעכברים את פתחי הביוב והניחה כמויות של אוכל באמבטיה בכדי להזמין אותם לביתה ,סגרנו בראשונה את פתחי הביוב והתחלנו בפינוי ברגע שיוסי הזיז את השקית הראשונה התרוצצו להם מכל פינה עשרות חולדות שניים מהם נתפסו בתוך מלכודת גדולה שהבאנו עמנו חלקם ברחו מהדלת הראשית של הבית שהייתה פתוחה והיתר נכנסו לבהלה במקלחת.

כמובן שיצאנו משם וסגרנו גם שם את הדלת, כאשר הוצאתי את החולדות שנלכדו במלכודת החוצה אמרתי לאיריס שתתקשר לאיש התחזוקה שייקח אותם, יפה החלה בבכי ובצרחות שלא ניקח את החולדות שאלה "זוהר ורינה" איריס אמרה לה שאלו חולדות והם מסוכנות בתגובה לכך ענתה לה יפה " את מסוכנת לא החולדות שלי אני מגדלת אותם הן לא מזיקות , לא ננשכתי מעולם , לכל חולדה יש שם אל תגעו בחולדות שלי".

איריס הבינה שמפה העניין הולך ומסתבך, קל זה לא הולך להיות ,לכן היא קראה לי הצידה ואמרה בואו נעצור את הפינוי לשעה בכדי שיפה תעזוב את המקום ונוכל להמשיך בשקט, יצאנו בכיף כל הצוות לאכול צהרים כשחזרנו התחלנו לעבוד הבנו שהבית מוצף בכמות אדירה של חולדות ולא ניתן לתפוס אותם התקשרנו לאיריס ואיש התחזוקה של הקיבוץ שיגיעו לדירה, ברגע שפותחים את דלת הדירה הצווחות של כל החולדות שנמצאות שם צורם את האוזניים, אמרתי לאיריס אם קודם חששת שרק זוג השכנים עם הילד יפגעו,כעת החשש הוא גדול יותר אם נבצע את הפינוי החולדות יברחו בבהלה דרך הדלת והחלון ויציפו את הקיבוץ זאת תהיה מכת תברואה קשה מאוד לקיבוץ .איריס התקשרה לאיש מקצוע שאמר לך שגם רימון עשן אי אפשר לזרוק פנימה כי כולם יברחו החוצה זה רק יבריח אותם , אלא להניח מלכודת וללכוד אותם ולפנותם רק כך לא יגרם נזק תברואתי.

נפרדנו לשלום מאיריס עד אשר יסיימו ללכוד את כולם ונחזור להשלים את הפינוי, איריס ואני עמדנו על קשר בימים שהניחו מלכודת בדירת יפה ,בדירה הניחו 30 מלכודות אותם פינו פעמיים ביום במשך 10 ימים הכמות שהייתה שם הייתה עצומה ובלתי נתפסת, לאחר סיום פינוי החולדות נסענו לקיבוץ המשכנו בפינוי השארנו את דירתה של יפה ריקה ונקייה מקווים שיפה תפסיק לאגור , צוות הקיבוץ היה מרוצה חיבק אותנו ובירך אותנו לשלום.

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

  בלוג פינוי דירות נוספים

  אגרנות כפייתית מהי?

  אגרנות כפייתית ידועה בעולם כתת הפרעה. היא ידועה כהפרעה נפשית המלווה בלא מעט קשיים וסבל עבור אנשים הסובלים מבעיות האגרנות. עקב האגרנות, האגרנים הופכים להיות מסוגרים, מכונסים בתוך עצמם ובודדים. הם מבודדים את עצמם מהחברה ואפילו מהקרובים אליהם .הם סוגרים...

  להמשך קריאה +
  גל הפינויים מתחייבת

  התחייבות זוהי מילה בעלת משמעות ,מילה רצינית ומלאה באחריות. אנחנו מודעים למשקלה של המילה ועומדים אחריה ואחרי ההתחייבות שלנו. למה אנחנו מתחייבים? גל הפינויים מתחייבת משיחת הטלפון הראשונה שלכם אליה -מתחייבים לענות לשיחתכם ואם לא היה באפשרותנו לענות לחזור אליכם. לאחר תיאום הפגישה גל הפינויים...

  להמשך קריאה +
  שמירה נכונה על איכות הסביבה בעזרת פינוי תכולת הדירה

  בכל הנוגע לביתנו, המונח "כל המוסיף גורע" נכון במיוחד. בהרבה מאד מקרים, אנשים צוברים עוד ועוד חפצים אשר הם לא זקוקים להם כלל. מעבר לאי הסדר שנוצר בחדרי הבית, אותה אובססיה לאגרנות או אספנות "כפייתית" של חפצים היא מפגע בטיחותי...

  להמשך קריאה +

  מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

  השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

   חברה לשיווק ופרסום