פינוי אגרנות כפייתית 

זקוקים לפינוי תכולה רבה בעקבות אגרנות כפייתית? גל הפינויים מספקת שירותי פינוי בתים משנת 2008. הגדרה למושג אגרנות כפייתית: "סוג של הפרעה נפשית, הגורמת ללוקים בה לאסוף ולאגור באופן אובססיבי חפצים ופריטים בשנים שלרוב חסרי כל שימוש או ערך ממשי"

אגרנות כפייתית בארץ ובחו"ל

אגרנות כפייתית בישראל איננה תופעה ידועה למדי. נושא האגרנות הכפייתית פחות מוכר לציבור הרחב, אך בישראל' כמו בעולם' קיימים לא מעט מקרים של אגרנים כפייתיים שמאחסנים בביתם מגוון רחב של פריטים בהם אין להם שום שימוש. בחו"ל התופעה יותר מוכרת – נעשו מספר תכניות טלוויזיה בנושא, בהן ניתן לראות בתים של אגרנים כפייתים במקומות שונים בעולם, את החפצים אותם הם אוגרים, כיצד מתמודדים עם האגרן ומפנים את תכולת ביתו ועוד. במידה והאגרן מודע לתהליך, פינוי אגרנות כפייתית הינו תהליך אמוציונאלי מורכב ולא פשוט כלל. האגרנים מרגישים אשמה וצער במידה והם יוותרו או ייפטרו מחפצים שעשויים להיות שימושים עבורם או עבור אחרים בעתיד, ולכן התהליך יכול להימשך זמן רב.

איך להתחיל בביצוע תהליך פינוי אגרנות כפייתית?

כאשר מחליטים לבצע פינוי אספנות כפייתית והאגרן מודע לפינוי, מומלץ לערב אותו בנעשה על מנת להקל על התהליך. מניסיוננו, מומלץ למנוע ממנו להיות נוכח במהלך הפינוי, מהסיבה שזה מעצים את הקושי שלו לביצוע הפינוי. יש לתת לו לבחור מתוך החפצים הרבים שאגר מספר פריטים בודדים אליהם הוא קשור במיוחד ואותם ניתן לנקות או לתקן (במידה ויש צורך), ולאחר פינוי הבית להניח אותם בפינה יפה וכך לתת לו הרגשה נעימה נוחה ובטוחה. אגרנים כפייתיים עורמים את החפצים זה על זה. לסובבים זה נראה כבלגאן וחוסר סדר, אבל עבורם זה מסודר וככה זה צריך להיות. לכן, אם נזיז פריט או שניים במקום אחר באותו הבית, האגרן עלול לחשוש לפרטיות שלו ולראות בכך חדירה למרחב שלו.

סוגים של פינוי אגרנות כפייתית

חלק מן האגרנים נקשרים לחפצים ומפתחים ערך סנטימנטלי אליהם, חלק אחר אוגר חפצים קבועים ולא משתנים. המשותף לכולם הוא שפעולת האגירה מעניקה להם תחושת ביטחון ונחמה. ישנם מגוון סוגים של אגרנים, כאשר חלקם אוספים פריטים מהרחוב, חלקם מפחי האשפה. אגרנים אוספים מהרחוב הכל: בקבוקים, ברזל, פלסטיק וכל מה שנראה להם שיהיה ניתן להשמיש אותו בהווה או בעתיד וגם חפצים שאינם תקינים או שבורים במטרה לתקנם. לרוב, ניתן למצוא בביתם של האגרנים ערימות של עיתונים, בקבוקים ריקים, שימורים, קופסאות קרטון, קופסאות מפלסטיק, צנצנות זכוכית וכו'.כידוע, כאשר אנו אוגרים חפצים בכמות כזו גדולה ולא שומרים על ההיגיינה, זה מזמין אלינו את "חברינו" העכברים, הג'וקים והחולדות.(מוזמנים לקרוא את הסיפור שלנו בבלוג על "שמות לחולדות" מפינוי ביתו של אגרן).האגרנות לכשעצמה עושה נזק בריאותי, מעצם הצטברות כמויות האבק והלכלוך העצומות. כאשר "חברינו" מצטרפים, הנזק והסיכון הבריאותי הולך וגדל. לכן, כאשר ידוע לכם על אגרן כפייתי, אל תחכו בצד עד ש… !! פשוט פעלו! אם ישנם גללים של ג'וקים בבית, צואה של חולדות ועכברים וכיוצא בזאת – זה הזמן ללחוץ על האגרן על מנת לשנות את המצב.. זה לא פשוט אבל ישנן דרכים לבצע זאת ועל כך תוכלו לקרוא (במאמר הבא שלנו). במידה ואתם צריכים לבצע פינוי תכולה בעקבות אגרנות כפייתית, אל תהססו – פנו אלינו בהקדם באמצעות הטופס או בטלפון.

פינוי אגרנות כפייתית ואיך מתמודדים איתה?

רבים מאתנו שמעו על אותם אגרנים כפייתיים. אולי ראינו תכנית תיעודית על חייהם, ואז הבטנו את הטלוויזיה במבט מבוהל כשמחשבה אחת עוברת לנו בראש – "איך אפשר להגיע למצב הזה?" האמת היא כי קיימים אנשים רבים אשר סובלים מאגרנות כפייתית אשר עשויה להשפיע על כל היבט בחייהם. כך שבמידה ואתם או אדם קרוב אליכם סובל מבעיה זו, חשוב שתדעו כי ישנה דרך לצאת מהמצב המורכב בו כבר אי אפשר לעבור בבית מבלי להיתקל בערמת מכתבים ישנה או עיתונים מלפני עשור שמפוזרים על הרצפה.

פינוי אגרנות כפייתית הינה משימה בעבור החברות המנוסות ביותר בתחום פינוי הדירות. זאת לאור העובדה כי דירות אלו יהיו לרוב עמוסות בציוד רב ומגוון חפצים מסוגים שונים שאין להם שימוש ממשי, בוודאי שלא בכמויות אשר נמצא באותה הדירה. במרבית המקרים, את ביתם של אגרנים כפייתיים ניתן יהיה לפנות בעזרתה של חברה מנוסה, אשר תבצע את המשימה המוטלת עליה במירב הרגישות והכבוד.

פינוי אגרנות כפייתית – מחויבות ללקוח בכל שלב

חברת גל הפינויים – חברת פינוי הבתים המובילה בישראל מעמידה את שירותיה לרשותכם. חברתנו מקפידה על הענקת השירות האדיב ביותר בכל מצב, כך גם בשעה שמדובר בפינוי ביתו של אגרן כפייתי. חברתנו מחויבת לכל לקוח, ועל כן תעשה את מירב המאמצים על מנת שלאפשר לאדם לשפר את איכות חייו בכך שתפנה מביתו את כל הפסולת והחפצים שאין בהם צורך, גם אם ליבו של האגרן הכפייתי טוען כי ישנה חשיבות רבה לנוכחותה של ערימת עיתונים מלפני עשור וחצי. חברתנו תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בפינוי דירתם של אגרנים כפייתיים, על מנת שיוכלו ליהנות מדירה נקייה ומטופחת.

דירת אגרנים

פינוי דירה מאגרנות כפייתית

אגרנות היא תופעה פסיכולוגית מורכבת אשר מושפעת מגורמים רבים ומהווה מכשול בחייהם של אנשים רבים. כחלק מהסימפטומים הבולטים של אגרן ההפרעה הטורדנית כפייתית באה לידי ביטוי ביחס אובססיבי ומגונן מאוד כלפי חפצים פיזיים. האגרן נוטה לשמור גם את החפצים הפשוטים ביותר מפני שהם גורמים לו להרגיש בטוח ונוח יותר בסביבתו. התופעה מחמירה עד כדי חוסר יכולת להתגורר במרחב המחייה הסובב את האגרן. כתוצאה מכך לא אחת נדרשים בני המשפחה של האגרן להזמין שירותי פינוי דירה מאגרנות כפייתית על מנת לאזן את כמות החפצים ולאפשר מגורים בסביבת הבית בצורה הולמת. זה אמנם נחשב מעשה קשה לאגרן עצמו אך הוא חיוני מאוד לו ולסובבים אותו.

פינוי דירה מאגרנות כפייתית- עוזרים להתמודד עם הבעיה

אגרנות היא אחת מתופעות הלוואי של הפרכות אובססיבית קומפולסיבית והיא באה לידי ביטוי אצל אנשים רבים בצבירת רכוש פיזי רב שלרוב אינו נדרש. מוצרי חשמל, בובות או פרטי לבוש שונים יכולים להוות מושא פיזי לאגרן. התחושה אצל האגרן היא שהרכוש מרגיע את הנפש. יחד עם זאת ההפרעה למהלך החיים התקין בבית דורשת פינוי דירה מאגרנות כפייתית בתור שלב ראשון לטיפול בבעיה. לאחר מכן עובר החולה טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי ונעשים כל המאמצים על מנת לשפר את מצבו הנפשי ולאזן אותו. לכן חשוב מאוד לדבוק בשלב הראשון בתהליך גם אם הוא מעורר התנגדות קשה אצל החולה, רק כך הוא יוכל לעשות את הצעד הראשון לקראת הבראה.

פינוי אגרנות כפייתית – לפנות מקום בתוך הבית

מלבד הבראתו של החולה, גם בני הבית והשכנים ישמחו מאוד עם תוכלו להזמין פינוי דירה מגרנות כפייתית. ההשפעות הארגון על הסביבה היא גדולה והחפצים מהווים מכשול לכל מי שרוצה להיכנס לשטח הדירה או גר בקרבת מקום. לכן חשוב להתחשב גם בסובבים ולבצע את התהליך בצורה מהירה וחלקה במקביל לטיפול הנפשי האינטנסיבי. רק כך יוכל החולה להתחיל לשפר את מצבו ולשנות את מסלול חייו. לא מדובר בתהליך קל, אך מקורח הנסיבות הוא חיוני גם בעבור האגרן.

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

  שירותים נוספים

  פינוי דירה ברעננה

  צריכים עזרה בפינוי דירה ברעננה? כדאי שתכירו את "גל הפינויים" חברת פינוי הדירות המובילה בישראל. מעבר לעובדה שהם מעניקים את שירותיהם בכל הארץ, הם גם מקפידים שכל עבודת פינוי תעשה ברגישות ובהכלה כלפי הלקוח. בין אם מדובר בפינוי עבור מעבר...

  להמשך קריאה +
  פינוי דירה בחיפה

  חיפה היא העיר השלישית הגדולה באוכלוסייתה בישראל. מרכז הצפון, הסמל המרכזי של חיפה הוא נמל חיפה. פינוי דירה בחיפה – שירות מקצועי קרוב משפחה נפטר והוריש לכם את תכולת דירתו, אך הדירה אשר ממוקמת בחיפה רחוקה מכם? אנו נשמח לבצע פינוי דירה...

  להמשך קריאה +
  פינוי מחסן

  במהלך השנים, כולם מבצעים רכישות שונות של ציוד ורכוש, משחקים וצעצועים, כלי עבודה וכלי בית, חפצי נוי ועוד פריטים שונים כאלה ואחרים. לאחר שמיצינו את השימוש בהם, אנו מאחסנים אותם במחסן, בתקווה שיום אחד נשמיש אותם או נעביר אותם הלאה...

  להמשך קריאה +

  מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

  השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

   חברה לשיווק ופרסום