קמחא דפסחא

פסח זהו חג של התחדשות, אנשים מנקים את ביתם, מחליפים את הריהוט ומוצרי החשמל, חג של התחדשות וניקיון. כאשר פסח קרב ובא עמו מגיעים גם הטלפונים כולם רוצים לנקות ולרוקן את הבתים, התכולות שירשו, מחסנים ומקלטים.

הטלפון מצלצל מצדו השני של הקו נשמע גבר: "שלום שמי דורון אני מעוניין במכירת תכולת דירתה של אמי ז"ל".

אני: "היי דורון נשמח להגיע ולתת לך הצעת מחיר, כמובן שההצעה ניתנת בחינם וללא כל התחייבות מצדך, תרצה לתאם"?

דורון :" אשמח".

תיאמנו פגישה והגענו לראות את התכולה, בתכולת הדירה היו חפצים רבים ביניהם פרטי יודאיקה וחפצי אומנות. נתנו הצעה לדורון, הוא חשב עליה ולבסוף חזר אלינו עם תשובה חיובית. קבענו מועד והגענו לבצע את פינוי הדירה.

הבית הינו בית ארבעה חדרים בהרצליה פיתוח, כל חדר מלא בתכולה אחרת, חדר עבודה אשר היה מלא בניירות, חדר שינה הורים, חדר ילדים שהפך למחסן עם השנים, וסלון הבית. בקשתו של דורון הייתה קנייה ופינוי כל התכולה הפנימית של הבית ללא מוצרי חשמל ורהיטים אותם הוא רוצה להשאיר בדירה לשם השכרתה.

עדי ואני התחלנו באריזות ובמיונים, יתר הצוות אמור להגיע ברגע שנסיים את עבודתנו בכדי לפנות את הכל מהתכולה ולהעמיס למשאית, תוך כדי מיונים ואריזות בין ערמות של מסמכים וניירת (לאחר בדיקה קודמת של דורון) המיועדים לגריסה, הייתה מעטפה אחת חומה שתפסה את עינינו עליה היה כתוב בעט קצת מחוק "קמחא דפסחא".

פתחנו את המעטפה ובתוכה מכתב: "משפחת פלדמן היקרה מצטערת על האובדן אשר חוויתם, מלווה אתכם כל רגע בליבי ובראשי זהו שי צנוע ממני קמחא דפסחא מקווה שזה יעזור לכם לעשות את הפסח קצת יותר שמח, בברכה לידיה".

מתחת למכתב היה צ'ק ועליו כתוב 1800₪ חי שקלים. הצ'ק היה ללא תאריך וללא שם למוטב' רק הסכום וחתימה הופיעו עליו. התקשרנו לדורון וסיפרנו לו על אשר מצאנו, ובתגובה ענה לנו דורון: "אמי הייתה צדיקה נסתרת בכל שנה הייתה נותנת קמחא דפסחא ולעולם לא אמרה לנו למי ולאן מיועד הכסף' תמיד היה זה סכום קבוע של 1800₪ אותו הייתה אוגרת בכל פעם קצת במהלך כל השנה ועד לפסח. אם רק הייתי יודע מי זאת משפחת פלדמן הייתי מעביר להם את הציק לפסח הקרוב".

החלטנו שהפינוי יערך קצת יותר זמן אבל עלינו להסתכל ולקרוא במסמכים ובספרי הטלפונים ואולי נמצא משהו שיעזור לנו לאתר אותם.

שוב יצאנו למסע, מטרה לפנינו ואנחנו נחושות להגיע להצליח אותה. כך מצאנו את עצמנו יושבות קוראות כל ספר טלפונים בקפידה, כל פתק קטן עם שם וטלפון הכל בכדי לאתרם להשלים את מה שלא הספיקה לידיה ולשמח את משפחת פלדמן בפסח השנה.

והנה לשמחתנו הרבה נמצא טלפון ובו שם פרטי עם שם משפחתם פלדמן התקשרנו לדורון וסיפרנו על כך. הוא לקח מאתנו את המספר והתקשר לברר שאלו הכן משפחת פלדמן שבהם מדובר.

דורון חזר אלינו לאחר ששוחח עמם ואמר שאלו הכן משפחת פלדמן ושאימא הכן עזרה להם רבות בעבר, וביום אחד נותק הקשר, אינם שמעו מלידיה יותר, ולא היה מענה בטלפון שהיה בידם, לא הייתה להם שום דרך לברר מה עלה בגורלה כי לא הכירו אף אחד מבני משפחתה.

לידיה חלתה ולכן הייתה מספר חודשים בביתה עם מטפלת צמודה, המוות לא איחר להגיע ולידיה נפטרה, את קמחא דפסחא אשר הכינה מראש לא הספיקה לתת השנה.

דורון סיפר למשפחת פלדמן שמצא מעטפה ובה כסף עבורם הם התביישו נורא ולא היו מילים בפיהם, דורון לא יכל להתאפק הגיע באמצע הפינוי אסף את המעטפה עם הצ'ק והמכתב ונסע לפגוש את משפחת פלדמן.

כאשר הסתיים המפגש התקשר אלינו דורון ודמעות מציפות את עיניו: "בנות יקרות מה שעשיתן היום אינו ברור מאליו הזכרתם לי מי הייתה אמי וכמה טוב נתנה לעולם, בזכותכן משפחת פלדמן תחגוג כראוי לא רק את פסח השנה, אלא כל שנה מעתה ואילך אני אמשיך את מסורת אמי היקרה, תודה לכן המון תודות כל זה לא היה קורה בלעדיכן."

מחייכות מסופקות ושמחות איזה כייף שהעבודה שלנו היא לא רק טכני, איזה כייף שאנחנו ממיינות הכל באהבה חלק לתרומה, חלק פסולת, וחלק למכירה, וכך זוכות להיתקל תמיד בדברים נסתרים מכתבים ותמונות וכל מיני פריטים אשר משמחים אנשים"

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

מאמרים נוספים

פינוי בית לתרומה

בתים רבים בישראל מחזיקים בתכולה רבה שאינה שימושית לרוב במתגוררים בהם. בין עם זה הוא הבית הפרטי שלכם או אם מדובר בירושה שקיבלתם מבן משפחה, אם יכולים לבחור להתמודד עם המוצרים בשתי דרכים. האחת להשליך את התכולה לאשפה מבלי להתעסק...

להמשך קריאה +
פינוי דירות נפטרים 

פינוי דירות נפטרים הנה משימה מאתגרת ללא ספק, אך גם בה תוכל לסייע לכם חברת גל הפינויים – חברת פינוי הדירות המובילה בישראל. חברתנו נוסדה בשנת 2008 והוקמה על יד שני חברים טובים ושאפתנים. מאז ועד היום חברתנו מקפידה על...

להמשך קריאה +
פינוי עזבונות דירה

רכוש עזוב הוא נחלתם של כל מי שקיבל בעברו ירושה מבן משפחה אהוב שנפטר. על מנת שתוכלו לטפל בירושה שקיבלתם יהיה עליכם לפנות אל חברת פינוי עזבונות דירה. לעיתים העיזבון לא מהווה רכוש מוחלט של אף אחד מבני המשפחה או...

להמשך קריאה +

מתעניינים בשירות פינוי דירה מקצועי?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

חברה לשיווק ופרסום